background

Naujienos

Verkių regioniniame parke paminėta NATURA 2000 diena 2018-05-24

Verkių regioniniame parke paminėta NATURA 2000 diena

Gegužės 18 d. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodiniu-analitiniu centru bei Lietuvos gamtos fondu surengė NATURA 2000 dienos minėjimą Verkių regioniniame parke. VSTT Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertas Remigijus Karpuška pristatė Europos ekologinio tinklo NATURA 2000 reikšmę ir supažindino su viena iš šio tinklo teritorijų – buveinių apsaugai svarbia teritorija „Ežerėlių kompleksu“. Bevardžio ežerėlio, vadinamo Sausu, pakrantėje Remigijus Karpuška pasakojo apie Lietuvoje gyvenančius šikšnosparnius ir drauge su pagalbininkais iškėlė šiems žinduoliams skirtus inkilus.  Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti šių naktinių gyvūnų balsus ir pamatyti juos skraidančius virš medžių ląjų.

Herpetologė, Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė pasakojo apie dažniausiai Lietuvoje sutinkamus varliagyvius, jų svarbą bei atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus apie su rupūžėmis susijusius mitus. O entomologas, VSTT Metodinio-analitiniocentro gamtosaugos ekspertas Giedrius Švitra, sulaukęs tamsesnio paros meto, parodė, kaip gaudomi naktiniai vabzdžiai, supažindino su vabzdžių rūšimis.

Mylintys gamtą renginio dalyviai buvo dėkingi už įdomias ir naudingas gamtines žinias bei galimybę dalyvauti atviroje gamtos pažinimo laboratorijoje.

Atgal

Naujienų archyvas