background

Naujienos

Verkių regioniniame parke orientavimosi nuotykis moksleiviams2017-12-19

Verkių regioniniame parke orientavimosi nuotykis moksleiviams

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija šiuos metus nusprendė pabaigti aktyviai ir gruodžio viduryje suorganizavo renginį ,,Sportuok žiemą gamtoje“, kurio pagrindinis tikslas buvo supažindinti sostinės mokyklų moksleivius su orientavimosi sporto ypatumais. Renginį vedė sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, o orientacines trasas, kuriose vaikai galėjo rasti patarimus apie aktyvų laiką gamtoje, sukūrė orientavimosi sporto klubas ,,Ąžuolas“ .

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija 2017metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą visuomenės sveikatinimo programos priemonę „Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas Vilniaus miesto saugomų teritorijų gamtinės erdvėse“.

Vienas iš šios programos tikslų -- gerinti gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę. Mieste esančio Verkių regioninio parko žaliosios erdvės puikiai tinka priemone numatytoms veikloms įgyvendinti. Vaikų fizinis aktyvumas Verkių regioniniame parke organizuojamas ištisus metus, ypač šiltuoju metų laiku. Vaikų mėgstamos teminės pamokos gamtoje su praktiniais judriais užsiėmimais bei pažintiniai žygiai gamtiniais takais.

Įgyvendinant 2017 m. priemonės veiklas Vilniaus mokyklų vaikai buvo pakviesti sportuoti gamtoje žiemą. 

,,Tokie renginiai motyvuoja vaikus ir jų tėvus daugiau laiko praleisti gamtoje. Mūsų noras, kad atėję moksleiviai į parką galėtų ne tik pasivaikščioti, bet ir sužinoti daugiau apie gamtą. Kaip, kad inkilai yra skirti ne tik paukščiams, bet ir šikšnosparniams, drugeliams“, -teigė Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos vadovė Jolanta Radžiūnienė.

Renginyje ,,Sportuok žiemą gamtoje“ vaikai taip pat buvo mokomi naudotis atšvaitais ir susipažino su saugaus eismo taisyklėmis policijos bendruomenės pareigūnų įrengtoje palapinėje.

„Mūsų palapinėje, Amsiaus patarimų stotelėje, vaikai visada labai noriai lankosi. Vaikams labai įdomu atsisėsti į policijos automobilį, atsisėsti prie vairo. Prieš gaunat atšvaitus vaikai turėjo sudėlioti dėlionę ir svarbiausia žinoti, kad atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos“, - pasakojo policijos vyriausioji tyrėja, bendruomenės pareigūnė Lilijana Malinovskaja.

Vaikai kartu su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite, policijos bičiuliu Amsiu ir Marsiečiu atliko mankštą ir vėliau klausėsi orientavimosi sporto klubo „Ąžuolas“ atstovo Viktoro Staišiūno instrukcijos, kaip naudotis ,,Sportuok žiemą gamtoje“ žemėlapiu.

„Aš manau, kad renginys patiko tiek vaikams, tiek tėvams. Tėvai ir vaikai galėjo pasibūti kartu gamtoje ir ieškoti patarimų, kaip aktyviai laiką leisti gamtoje. Toks ir yra šio sporto esminis principas. Tai yra šeimos sportas“, - renginiu džiaugėsi V. Staišiūnas.

Varžybų dalyvė, „Žirmūnų klubo“ projektų vadovė Ieva Puodžiukynaitė į renginį atvyko kartu su būriu vaikų.

„Mes esame neformalaus vaikų ugdymo klubas. Dažniausiai pas mus renginiai vyksta viduje – žiemos šventė su Kalėdų seneliu,pavasarį Užgavėnės ir panašiai. O dabar nusprendėme sudalyvauti Verkiuose. Tiesa, trasos pabaigoje šiek tiek pasiklydom, bet galiausiai viską suspėjom ir suradom“, - įspūdžiais dalinosi I. Puodžiukynaitė.

Atgal

Naujienų archyvas