background

Naujienos

Užgavėnės Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose2017-02-22

Užgavėnės Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose
“Jei tu, žiema, nei šiokia nei tokia tai išeik!”

Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir tuo pačiu linksmiausių žiemos švenčių. Per ją su nekantrumu laukiam pavasario ir norim kuo greičiau išvyti žiemą iš savo kiemų.
Mūsų senoliai švęsdavo ją su didžiausiu triukšmu, kad išvarytų žiemą. Tą dieną reikėdavo daug valgyti, kad per visus metus būtų maisto. Buvo tikima, kad su Užgavėnių lašiniais pavasarį ištepus noragą lauke nebus usnių. Jeigu sėjėjas jais pasitrins rankas, tai paukščiai grūdų neles.
Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia – persirengti kitoms dienoms neįprastais drabužiais, veidą paslėpti po kauke.
Vykime žiemą iš kiemo su Pavilnių ir Verkių regioninių parkų bendruomenėmis – kviečiame Užgavėnes švęsti regioniniuose parkuose:
Kartu su Balsių bendruomene, kuri vasario mėn. 26 d. (sekmadienį), 14:00 val. kviečia rinktis į teatralizuotą eiseną prie Balsių progimnazijos. Eisena žygiuos Balsių gatvėmis nuo Balsių progimnazijos iki Balsių „Mitologinio parko“, kuriame ir vyks Užgavėnių šventė.
Balsių bendruomenės skelbimas
Švęsti kviečia ir Pavilnių bendruomenė. Vasario 26 dieną, 12:00 val. atvykite į Pavilnio bendruomenės namų kiemą, (Vandens g. 9), kur visi, kaip ir kasmet griausmingai bus paminėtos UŽGAVĖNES.
Pavilnių bendruomenės renginys https://www.facebook.com/events/222902888172944/
Verkių seniūnija vasario 28 dieną 16.30 val. visus mažus ir didelius verkiškius ir jų svečius kviečia Užgavėnes švęsti Baltupiuose, šalia tvenkinio prie Kalvarijų g. ir Didlaukio g. sankirtos. 
Verkių seniūnijos skelbimas
Naujųjų Verkių bendruomenė kviečia visus kaimynus ir draugus vasario 25 d. nuo 14 val. linksmai atšvęsti Užgavėnes Naujuosiuose Verkiuose. Linksma ir triukšminga persirengėlių procesija praeis "centrine" Popieriaus gatve ir visus sukvies į sporto aikštyną prie namo Nr.70, kur šventė tęsis su šėlionėmis.
Naujųjų Verkių bendruomenės renginys https://www.facebook.com/events/369271476792118/

Atgal

Naujienų archyvas