background

Naujienos

Šiek tiek informacijos apie šikšnosparnius2018-04-10

Šiek tiek informacijos apie šikšnosparnius

Šalia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ir Verkių dvaro ansamblio atsiradusios gamtinės skulptūros pritraukia lankytojus. Šiomis skulptūromis lankytojai džiaugiasi, fotografuojasi. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Todėl pateikiame šiek tiek informacijos apie šikšnosparnius.

Šikšnosparniai – vieninteliai skraidantys žinduoliai. Jie sudaro penktadalį pasaulio žinduolių rūšių. Šikšnosparnių sparnus sudaro plona odos plėvelė, kuri jungia ne tik priekines galūnes su užpakalinėmis, bet ir uodegą bei labai pailgėjusius priekinių galūnių pirštus. Vaikščioti ar stovėti nesugeba, nes kojos ir pėdos per silpnos. Puikiai orientuojasi tamsoje, todėl negali nepastebėti kliūties savo kelyje. Jie siunčia trumpus garso signalus, kurie atsispindi nuo įvairių objektų ir aidu grįžta atgal. Žiemos miegas trunka nuo spalio – lapkričio iki kovo – balandžio mėnesio. Žiemodami šikšnosparniai taip pat kabo žemyn galva. Lietuvoje gyvenantys šikšnosparniai minta tik vabzdžiais.

Lietuvoje gyvena 14 šikšnosparnių rūšių. Iš jų 10 rūšių šikšnosparnių žiemoja Lietuvoje. Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašyta 11 šikšnosparnių rūšių.

Atgal

Naujienų archyvas