background

Naujienos

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų teritorijų tvarkymo darbai ir rekreacinės paskirties objektų priežiūra2017-12-14

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų teritorijų tvarkymo darbai ir rekreacinės paskirties objektų priežiūra

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija 2017metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės aplinkos rėmimo specialiosios programos (11 programa) finansuojamą priemonę „Pavilnių ir Verkių regioninių parkų ekologiniu ir rekreaciniu požiūriu ypač vertingų teritorijų tvarkymo darbai, rekreacinės paskirties objektų, įrengtų šių parkų teritorijose, priežiūra“ (biudžeto lėšų naudojimo sutartis Nr. A72-1227/17(3.1.36-TD2)).

Vykdant tvarkymo darbus ir objektų priežiūrą buvo atlikti šie darbai:

Ø  Pievų šienavimas (traktoriais ir mažąja technika), nušienautos žolės tvarkymas – 188,04 ha. Talkų ir socialinių akcijų metu nušienauta ir sugrėbta apie 27 ha.

Ø  Šiukšlių surinkimas ir išvežimas – 216,68 m3,iš jų 4,88 m3 sudaro automobilių padangos. Talkų ir socialinių akcijų metu surinkta apie 30 m3.

Ø  Teritorijos tvarkymas iškertant ir išvežant krūmus ir menkaverčius medžius – 7,44 ha. Invazinių sumedėjusių augalų šalinimas apie 5 ha.

Ø  Pėsčiųjų ir dviračių takų priežiūra – bendras ilgis 51,870 km, iš jų takai – 27,37 km, gamtinės trasos 24,5 km..

Nenaudojamos žaliosios atviros erdvės mūsų klimatinėje juostoje greitai užauga krūmynais, ten kuriasi gausybė invazinių rūšių. Taip prarandamos ne tik gamtinės erdvės skirtos miestiečių poilsiui, bet ir pievų biologinė įvairovė. Seniau pievoms tarpti padėję natūralūs procesai – gaisrai, potvyniai, laukinių stambiųjų žolėdžių bandos – šiais laikais sutrikdyti, todėl būtinas žmogaus įsikišimas vykdant papildomas gamtotvarkos priemones pievoms išsaugoti. Pievų atviras erdves prižiūrėti prasminga, kadangi jos žmonėms teikia ekosistemines paslaugas.


Atgal

Naujienų archyvas