background

Naujienos

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos veikla – atvira visuomenei2018-04-23

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos veikla – atvira visuomenei

    Balandžio 23 d. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje buvo pristatytos Verkių regioniniame parke esančių „Natura2000” teritorijų „Žaliųjų ežerų apylinkių“ ir „Ežerėlių kompleksas“ gamtotvarkos planų bei Turniškių tvenkinių tikslinės tvarkymo programos preliminarios tvarkymo priemonės. Susirinkime dalyvavo atstovai iš Mažųjų Gulbinų bendruomenės, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos, VĮ „Valstybiniųmiškų urėdija“ (Vilniaus regioninis padalinys), Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (LRAM), Lietuvos gamtos fondo bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos darbuotojai.

      Už gamtotvarkos planų ir tikslinės tvarkymo programos rengimą atsakingas asmuo Remigijus Karpuška susirinkimo dalyviams išsamiai pristatė „Žaliųjų ežerų apylinkių“, „Ežerėlių kompleksas“ BAST* gamtotvarkos planus, jo tikslus ir uždavinius. Vyko diskusija dėl Balsių ežero pasididžiavimo – šiurpinio žvakidumblio išsaugojimo. Ši rūšis įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą. Tai retas, buveinių sąlygų pokyčiams labai jautrus dumblas. Aptartos ir Turniškių tvenkinių tikslinės tvarkymo programos preliminarios tvarkymo priemonės.

      Susirinkimo dalyviai išsamiai susipažino su rengiamų strateginio planavimo dokumentų numatomomis tvarkymo priemonėmis, dalinosi savo mintimis ir įžvalgomis.

 

* buveinių apsaugai svarbios teritorijos


 

 

Atgal

Naujienų archyvas