background

Naujienos

Ne drakonas, o tritonas2018-04-11

Ne drakonas, o tritonas

Kaip jau minėjome praeitame straipsnyje, šalia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ir Verkių dvaro ansamblio atsiradusios gamtinės skulptūros pritraukia lankytojus, kurie noriai įsiamžina su jomis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Todėl pateikiame šiek tiek informacijos apie tritonus.

 Tritonai – varliagyviai, kurie yra artimesni varlėms negu driežams. Todėl, kaip ir varlės, dalį laiko praleidžia vandenyje, o vėliau išlipa į sausumą. Kvėpuoja tritonai ne tik plaučiais, bet ir per odą, todėl sausumoje turi būti pakankamai drėgna. Dauginimuisi taip pat reikalingas vanduo. Taigi, tritonai yra priklausomi nuo vandens. Tritonų kūno temperatūra būna tokia pati kaip aplinkos, todėl žiemoja tose vietose, kur temperatūra yra teigiama (pvz. po nuvirtusiais medžiai). Kartais susiranda žiemojimo vietą ir namų rūsiuose, pamatuose.

 Lietuvoje aptinkamos dvi tritonų rūšys: paprastasis ir skiauterėtasis tritonas. Skiauterėtasis tritonas yra didžiausias tarp Europoje sutinkamų tritonų – suaugėliai gali siekti 16 – 17 cm su uodega, bet dažniausiai būna 12 – 14 cm ilgio. Paprastasis tritonas – mažesnis – užauga iki 9 cm ilgio. Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas skiauterėtasis tritonas

 Įspėjame būti atsargiais - skulptūrų sutvirtinimui naudotos vinys ir viela, todėl gali pasitaikyti aštrių ir smailių dalių. Būkite atidūs ir prašome nejudinti, nelipti ar kitaip neniokoti skulptūrų! Lankytojai už savo ir savo artimųjų saugumą atsako patys.

Atgal

Naujienų archyvas