background

Naujienos

Margučių marginimo subtilybės 2018-03-23

Margučių marginimo subtilybės

Likus vos daugiau nei savaitei iki Šv. Velykų, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje ketvirtadienį šurmuliavo smalsuoliai, kurie susirinko norėdami pamatyti kaip gi margučiai yra dažomi tradiciniu – marginimo vašku – būdu.

Tradicinių amatų meistrė Nijolė Angelė Jurėnienė visiems atvykusiems papasakojo įvairiausių gudrybių:kaip neleisti vaškui sukietėti dažant margučius, kaip tinkamai paruošti kiaušinius, kaip pažinti gerą kiaušinį, kuris gali tapti nuostabiu margučiu, o kuris sutrūkinės verdant. Be abejo, visi atvykę turėjo progą numarginti ir pasidaryti savo margutį! Vaizduotę į darbą paleido ir maži ir dideli. Visi su šypsenomis ir užsidegimu turėjo laiko pasidaryti tiek margučių, kiek tik norėjo. Amatininkė Nijolė labai džiaugėsi susirinkusiųjų būriu ir mielai padėjo kiekvienam, kuriam kilo bet koks klausimas.

Lankytojai artėjančių švenčių proga ne tik galės džiaugtis savo rankomis išmargintais margučiais, bet ir mėgautis žolininkės Giedrės Radzevičiūtės žolelių arbatomis. Amatininkė buvo įsikūrusi direkcijoje ir vaišino atvykusius skaniausiomis arbatomis, pasakojo apie skirtingų augalų naudą ir maistingąsias medžiagas. 

Labai dėkojame Nijolei Angelei Jurėnienei už nuostabų užsiėmimą, o su žolininke Giedre Radzevičiūte dar galite susitikti ir šiandien (kovo 23 d.) Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje, kur vyks trečiasis amatų vakaras. Jo metu atvykę galėsite sužinoti kaip yra gaminamos tautinės juostos, kokie yra jų gamybos būdai ir svarbiausia – galėsite patys pasigaminti savo tautinę juostą!

Lauksime Jūsų atvykstant!

Renginio akimirkos

Atgal

Naujienų archyvas