background

Naujienos

Kviečiame į Šikšnosparnių naktį!2017-08-07

Kviečiame į Šikšnosparnių naktį!

Vasarai artėjant link pabaigos, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia praleisti penktadienio vakarą drauge.

Ar esate girdėję kaip „čiulba“ šikšnosparniai? Ar žinote, kad kiekviena rūšis skleidžia savitą, tik jai būdingą garsą?

Rugpjūčio18 d., 20:00 val.,Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia susitikti pievelėje prie direkcijos pastato (Žaliųjų Ežerų g. 53), kur vyks šikšnosparnių stebėjimas.

Kartu su šikšnosparnių gyvenimo žinovais, pažinsime slaptingą šių naktinių gyventojų gyvenimo būdą, susipažinsime su jų stebėjimo metodais bei išsklaidysime apie šiuos nakties skrajūnus besisukančius mitus.

Ateikite ir sužinokite, kodėl šikšnosparnių nereikia bijoti! Atsiveskite ir visus draugus, kurie dar tiki apie šikšnosparnius sklandančiais mitais ir nerimauja vakaro danguje pastebėję šmėkščiojančius šešėlius.

Skleisdamas ultragarso bangas šikšnosparnis orientuojasi aplinkoje, fiksuoja ir sumedžioja grobį. Kai kurie sumanūs drugiai yra išvystę savą apsaugos metodiką – pajutę šikšnosparnio signalą neria tiesiai žemyn, taip apgaudami medžiotoją. Kai kurie drugiai užsiauginę specialius plaukelius, kurie sugeria ultragarso signalą ir šikšnosparniui ne taip lengva užfiksuoti šį grobį. Tačiau tai – bene vieninteliai atvejai kuomet aukai pavyksta pasprukti nuo šikšnosparnių. Visais kitais atvejais jie – neprilygstami snaiperiai. Tuo galėsite įsitikinti savo akimis – stebėdami, kaip naktipiečiams šikšnosparniai sumedžioja šimtus kraujasiurbių.

Renginio dalyviai susipažins su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais, jų apsaugos būdais. Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai sužinos kaip elgtis aptikus šikšnosparnį, kaip jį saugiai „išprašyti“ iš patalpų.

Tikimės,kad pažinę ir susidraugavę su šikšnosparniais išmoksime juos geriau saugoti, piliečiai jaus savo pareigą pranešti apie nesaugiose vietose žiemoti susiruošusius šikšnosparnius.

Renginys įvyks penktadienį, rugpjūčio 18 d., 20.00val. Prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos (Žaliųjų Ežerų g. 53).

RENGINYS NEMOKAMAS (Kviečiame turėti patiesalus, kad būtų patogu įsitaisyti ant žolės ir turėti prožektorius pasišviesti tamsoje)

Atgal

Naujienų archyvas