background

Naujienos

Konferencija „NON OMNIS MORIAR!“2017-10-24

Konferencija „NON OMNIS MORIAR!“

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija maloniai kviečia visus Vilniaus gyventojus ir jo svečius apsilankyti konferencijoje „Non omnis moriar“, kuri vyks spalio31 d., 13.00 val., Verkių dvaro rūmų (Žaliųjų Ežerų g. 49, Vilnius)Baltojoje salėje.

Konferencijos pavadinimas, kuris išvertus iš lotynų kalbos reiškia – Ne visas mirsiu,išduoda, jog renginio metu bus gvildenama mirties tematika, diskutuojama sielos ir kūno santykio klausimais, pristatoma ir dalinamasi klinikinės mirties patirtimi. Renginio tema ir laikas pasirinkti neatsitiktinai, kadangi Vėlinių išvakarėse dalyviai turės galimybę sužinoti ir apie senąsias Lietuvos Vėlinių tradicijas, laidojimo papročius.

Kiekvienas žmogus apdovanotas gyvybe, anksčiau ar vėliau, susimąsto apie savo gyvenimo baigtinumą ir ką jiems bus lemta pajusti mirties akimirką . Žmogus išgyvena mirtį tik kartą, po kurio jau nebegali pranešti kitiems, kas ji yra. Tai kaip nežinomybė,kuri per amžius nedavė ramybės išminčiams, filosofams, mokslininkams bei meno atstovams. Tai tema, kuri ir baugina, ir traukia ir teikia įkvėpimą kurti ir viską atima. Kodėl mes mirštame? Kas mūsų laukia po mirties? Ar tapsime geresni, jei mąstysime apie amžinąjį gyvenimą? Ar tapsime dėl to sąžiningesni,teisesni, tyresni ir žmogiškesni? Ar negeriau gyvenimo paslaptį priimti tylint,su kantrybe ir tyliu pasitikėjimu , o visa, kas yra anapus, palikti kaip paslaptį? Tačiau žmogus yra klausianti būtybė su nenumaldomu troškimu žinojimui.

Mirtis –neatsiejama mūsų būties dalis . Žmogus visada žino ,kad jo gyvenimas yra baigtinis . Jį riboja gimimas ir mirtis .

Krikščionybėje dažnai manoma, jog mirtis yra išsivadavimas nuo žemiškųjų vargų bei rūpesčių.Manoma, jog amžinybėje po mirties visi bus lygūs: tiek vargšai, tiek turtingi,tiek seni, tiek jauni, tiek sveiki, tiek ligoti, dievo pasaulyje materialūs dalykai neturės jokios reikšmės, kurie mūsų pasaulyje taip sureikšminami.

Praktiškai visose pasaulio tautose mirtis pažymima kaip ypatingas reiškinys. Su mirusiojo kūnu atliekamos įvairios apeigos, atliekami kūno panaikinimo iš gyvųjų pasaulio ritualai. Tiesa, šie ritualai priklauso nuo mirusiojo – valdovų, didvyrių,įžymybių, religinių lyderių pagerbimas paprastai būna itin ritualizuotas, pompastiškas, o štai su priešų, nusikaltėlių, savižudžių kūnais neretai elgtasi nepagarbiai.

Daugelyje kultūrų egzistuoja dievybės, mitinės figūros, simbolizuojančios ar atnešančios mirtį.Populiariausias toks simbolis yra giltinė, mirties angelas. Mitologijose sutinkami įvairūs dievai – Hadas, Veliona, Achpučas, Kali ir kt.

Tikima, kad kūnui mirus žmogaus siela patenka į pomirtinį gyvenimą. Kita teorija teigia, kad po mirties žmogaus sąmonė tiesiog išnyksta, prasideda „amžinoji užmarštis“. Apie tai ir daugiau galėsite sužinoti atvykę į konferenciją „Non omnis moriar!“,spalio 31 d., 13.00 val., Verkių dvaro rūmų(Žaliųjų Ežerų g. 49, Vilnius)Baltojoje salėje.

 

Nuoroda į rūmus: https://goo.gl/vGfLTy

Atvykti galite savo ar viešuoju (35, 36, 66, 76 autobusai. Sustojimas „Verkių rūmai“)transportu.
Atgal

Naujienų archyvas