background

Naujienos

Atvykite į NAKTIGONĘ!2017-08-21

Atvykite į NAKTIGONĘ!

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kartu su žirgų mylėtojų bendruomene „Tobulas žirgas“ kviečia šį penktadienį, rugpjūčio 25 d., į NAKTIGONĘ.

Naktigonė apibūdinama kaip naktinis gyvulių ganymas. Į ją dažniausiai jodavo jaunesnieji šeimos nariai, samdiniai, kartais ir merginos. Pasitaikydavo ir taip, kad  ne vienai nakčiai, o savaitei ar net mėnesiui. Tada naktigoniams pastatydavo iš rąstų daržinėlę pasislėpti nuo lietaus ar naktį pamainomis pamiegoti. Natigoniai supančiotus arklius paleisdavo ganytis, o patys susėsdavo prie laužo, retkarčiais pasergėdami arklius nuo vilkų ir vagių. Paprotys išnyko valstiečiams išsiskirsčius į vienkiemius. Maloniai kviečiame prisiminti ir pažymėti senąsias naktigonės tradicijas.

Renginio metu ne tik žirgus, bet ir akis bus kur paganyti! Vyks raitelių ir žirgų parodomoji programa, įspūdingas ugnies šou, riterių pasirodymas ir kitos įvairios pramogos!

Laužus kūrensime,žaisime piemenėlių žaidimus, klausysime akustinės muzikos  Pūčkorių apylinkėse, prie Saulės laikrodžio,  Pavilnių regioniniame parke.

NAKTIGONĘ pradėsime 19.00 val.

Renginys vyks lauke, todėl rekomenduojame pasirūpinti tinkama avalyne, apsauga nuo lietaus,patiesalu atsisėsti, žibintuvėliu pasišviesti.

VASARAI BAIGIANTIS NEPRAMIEGOKIME GAMTOS GROŽIO, SUSITIKIME IR PANAKTINĖKIME!

 

KAIP ATVYKTI:

Pradžia – 19.00 val.

Renginys vyks Pūčkorių pažintiniame take, prie Saulės laikrodžio (NUORODA).

Visuomeniniu transportu vykstantiems: miesto autobusas Nr. 74, išlipti stotelėje „Pūčkoriai“(NUORODA).

Automobiliais važiuojantiems rekomenduojame juos palikti prie Pūčkorių piliakalnio esančioje aikštelėje (NUORODA).


Atgal

Naujienų archyvas