background

Leidiniai

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija didelį dėmesį skiria visuomenės informavimui ir švietimui. Šiuo tikslu yra parengta ir išleista daug leidinių apie parkus, jų kultūros ir gamtos vertybes, atskirus objektus.


KNYGOS

Verkių kaimų senbuviai
V. Petiukonienė, J. Tryk. 2012 m. Kaina 9,75 EUR

Šioje knygoje pristatomos paprastos Verkių regioniniame parke gyvenančių paprasų žmonių istorijos. Knygoje rasite informacijos, kurios nėra jokiose enciklopedijose, jokiuose žinynuose. Iš pirmų lūpų susipažinsite su Verkių regioninio parko senaisiais kaimais: Staviškėmis, Ožkiniais, Verkių rieše, Turniškės ir kitais kaimais. Kas kada ir kaip čia gyveno? Ką dirbo, ką matė, koks buvo žmonių santykis su Verkių dvaru? Visa tai ir dar daugiau sužinosite skaitydami knygelę "Verkių kaimų senbuviai". 


MARKUČIAI. Vilnios slėnis

R.Ryliškis. 2011 m. Kaina 3,18 EUR

Leidinyje „Markučiai. Vilnios slėnis“ apžvelgta Markučių, Pūčkorių, Ribiškių, Leoniškių vietovių bei čia buvusių dvarų rytinės Paplaujos dalies nuo Užupio iki buvusio Markučių dvaro istorinė raida, nupasakoti tose vietovėse vykę ryškesni urbanizacijos procesai.


VERKIAI. Praeitis, dabartis, svajonės

R.Pakalnis. 2003 m. Kaina 1,21 EUR

Šioje knygoje pateikiama įdomi Verkių ir jo apylinkių istorija, aprašoma iki šių dienų išlikusi Verkių dvaro sodyba su parku, rūmai ir jų salės bei sunykę pastatai, pvz. oranžerijos. Ši vietovė turėtų būti svarbi kiekvienam vilniečiui, mat teigiama, jog Verkiai glaudžiai susiję su Vilniaus miesto įkūrimu ir jo istorija.


Vilniaus Verkių Kalvarijos
Mons. K. Latoža, V. Laurukėnienė, J. Mačiūnaitė, A. Motuzas. 2004 m. Lietuvių, lenkų kalbomis. 

Kaina  1.40 EUR (lenkų k.).

Verkių apylinkėse vaizdingame kraštovaizdyje, mišku apaugusiame Neries slėnyje ir Cedrono slėnio šlaituose, 14 a. įkurtos Vilniaus Kalvarijos. Čia esantis Kryžiaus kelias atkuria visą Kristaus Sugavimo istoriją ir Kančios kelią, jame siekta kuo tiksliau atkartoti Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją, orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu. Perskaitę knygą išssamiau susipažinsite su šia unikalia vieta.


Abipus Neries
N. Balčiūnienė. 2008 m. Kaina 3,00 EUR

Tai leidinys apie sostinės ir jos apylinkių gražiausias gamtos ir kultūros vertybes, išsidėsčiusias abipus Neries ir Vilnios upių, kurios priklauso Pavilnių ir Verkių regioniniams parkams. Leidinyje aprašyta virtuali kelionė įvairių vandenų - upių, upelių, ežerų, šaltinių - pakrantėmis pristatant netoliese esančias gamtos bei kultūros vertybes, apžvelgiant apylinkių grožį.


Atgyja, vilioja, dabina. Vilniaus regioniniai parkai.
R. Baškytė, P. Kavaliauskas. 2002 m. 

Pavilnių ir Verkių regioniniais parkai, nors patys mažiausi tarp Lietuvos regioninių parkų, yra labai saviti, įdomūs ir nė kiek nenusileidžia kraštovaizdžio įvairove ir grožiu. Plečiantis Vilniaus miestui šie gamtos kampeliai  kol kas išliko nepaliesti sparčios urbanizacijos, todėl dar galime pasidžiaugti juose esančiomis kultūros ir gamtos vertybėmis. Šioje knygoje galėsite plačiau susipažinti su jomis.


Pūčkoriai - Vilnios perlas
R. Baškytė. 2003 m. Kaina 1,98 EUR

Pavilnių regioniniame parke, Vilnios slėnio pakrantėse įsikūrę Pūčkoriai. Tai viena įspūdingiausių ir gilią istoriją turinčių vietovių: Pūčkoriuose likę buvusio palivarko pastatai ir griuvėsiai, piliakalnis su senovės gyvenviete, kiek tolėliau – vandens malūno kompleksas. Nuo kultūros vertybių neatskiriamas geologinis gamtos paminklas – Pūčkorių atodanga. Tai viena aukščiausia atodangų Lietuvoje. Plačiau apie Pūčkorius ir jo apylinkes rasite knygoje.


Albumas „Vilniaus kalvarijos“
Kun. Kęstutis Latoža. 2002 m. Lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis. Kaina 15,93 EUR

Šiame albume pateikiama gausybė įspūdingų Vilniaus Kalvarijų istorinių vaizdų, fotografijų iš dabartinio „kasdieninio gyvenimo“, įvairių švenčių, pamaldų, apylinkių gamtos vaizdai. Be istorinės medžiagos apie Vilniaus Kalvarijas, pateikti ir visų stotelių, koplyčių, vartų aprašymai lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.


 

Šiuos leidinius galite įsigyti direkcijoje.